Materiál, ze kterého stavíme srub - Masivprodukt - Kvalitní kanadské sruby, roubenky, střechy

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Materiál, ze kterého stavíme srub

O srubu

     V našich podmínkách je pro stavbu srubu nejvhodnější pro všechny nejznámější Smrk ztepilý. V kombinaci s ním lze také použít Jedli bělokorou nebo stavbu provést pouze z Jedle. Dalším stavebním materiálem se ale může stát klidně i Modřín, Jedle douglaska nebo dokonce Borovice. Co se týká kulatiny z Borovice, není snadné dobře vybrat ty správné klády ani je správně zakomponovat do stavby, přesto a možná právě proto vznikají z takového materiálu ty nejkrásnější díla - díla přírody.
      Po té co nám dodavatel přiveze kulatinu do našich výrobních prostorů, je nutné ji opracovat. Nejzásadnější je její odkornění, což se provádí výhradně ručně. Ruční odkorňování se provádí pořízem nebo rýčem. Povrch kulatiny se nesmí nijak narušit. Po odkornění nabízíme tři druhy dalších povrchových úprav :
       
      - Broušení - Jedná se o obroušení celé klády po celé délce a obvodu úhlovou bruskou                  smirkovým kotoučem hrubosti 24.Nevýhodou tohoto opracování je porušení tzv. Kambia.
      
        - Kartáčování - Jde o odstranění zbytků lýka úhlovou bruskou s kotoučem drátěný kartáč. Při        této operaci se Kambium zachová a působí jako přirozená ochrana dřeva ( není ochranou          nahrazující chemické prostředky! )
   
    - Hoblování - Tato povrchová úprava je prováděna speciálním hoblíkem na kulatinu.Toto       opracování je však dost náročné a proto je cenově nejdražší. Navíc je opět odstraněno           Kambium.
      
       Naše firma se snaží vždy shánět kulatinu ze zimní těžby. Je to z důvodu vyšší kvality. Strom v zimním období téměř neabsorbuje vodu a proto je jeho jádro sušší. To znamená, že je méně náchylný k plísním a dalším škodlivým vlivům.
       Naše sruby jsou pouze z výběrové kulatiny o průměru, který si přeje zákazník. Pro srubový rodiný dům důrazně doporučujeme kulatinu o průměru 30+. Na přání zákazníka stavíme i z menších průměrů, ale v takovém případě nejsme schopni zajistit dostatečnou izolaci ve spojích.

Kulatina ke stavbě kanadského srubu
   Pokud Vás zajímá více informací o srubech, pokračujte na stránku stavba srubu.


Autor:            Petr Najt
Publikováno:  14. 5. 2016
 
© 2013 - 19
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky